Makale Çağrısı

Dergimizdeki makale yoğunluğu nedeniyle 08.Ocak.2021 tarihinden itibaren 01.Temmuz 2021 tarihine kadar makale kabul edilmeyecektir. Yazarlarımızın makale gönderiminde bu durumu dikkate alması rica olunur.


Değerli Bilim İnsanları;

Trakya Üniversitesi Balkan Araştırma Enstitüsü’nün süreli yayın organı olan ve Aralık 2012’de yayın hayatına başlayan Balkan Araştırma Enstitüsü Dergisi (BAE-Dergisi), Temmuz ve Aralık aylarında olmak üzere yılda iki kez yayınlanan uluslararası hakemli bir dergidir. BAE Dergisi’nde sadece Balkan ülkeleri üzerine ve Türkiye ile Balkan ülkeleri arasındaki çok yönlü ilişkiler üzerine yazılmış teorik ve güncel problemlere bilimsel bir bakış açısıyla yaklaşan ve ele aldığı konuyu analitik ve özgün bir biçimde ortaya koyan makalelere yer verilmektedir.

Değerli Bilim İnsanları,

Balkan ülkeleri üzerine ve Türkiye ile Balkan ülkeleri arasındaki çok yönlü ilişkileri ele alan Tarih, Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi, Dil, Edebiyat, Folklor, Sosyoloji, Psikoloji, Felsefe, Din, Antropoloji, Coğrafya, İşletme, İktisat, Finans, Kamu Yönetimi ve Medya gibi alt disiplinlere ait bilimsel çalışmalarınızla dergimize katkıda bulunmaya davet ediyoruz.

BAE Dergisi’ne bilimsel çalışmalarını göndermek isteyen akademisyen ve araştırmacıların çalışmalarını:

 Temmuz sayısı için en geç 1 Mayıs tarihine kadar,

Aralık sayısı için en geç 31 Ekim tarihine kadar

Dergimizin ilgili iletişim adreslerine göndermelerini önemle rica ediyoruz. Gönderilecek makalelerin dergimizin internet sayfasında yer alan “Makale Yazım Kuralları” kısmında belirtilen esaslara uygun şekilde düzenlenmesi gerekmektedir. Yapacağınız katkılar dolayısıyla şimdiden teşekkür ederiz.

BAE Dergisi Editörlüğü


İletişim:

Tel: +90 284 235 34 58

Bu içerik 16.08.2021 tarihinde yayınlandı ve toplam 780 kez okundu.